Below are the members of the CUPE 3906 Executive Committee for 2019:

President: Angie Perez

Angie’s office hours: Monday 11:00 A.M. – 5:00 P.M. and Wednesday 12:00 P.M. – 5:00 P.M.

Vice President: Nathan Todd

Nathan’s Office Hours: Mondays, 12:00 P.M. – 2:00 P.M.

Vice President External: James Watson

James’ Office Hours: Mondays, 10:00 A.M. – 2:00 P.M.

Treasurer: Chris Fairweather

Chris’s Office Hours: Mondays, 10:00 A.M. – 12:00 P.M.

Recording Secretary: Adam Gruber-O’Hagan

Adam’s Office Hours: Thursdays 12:00 P.M. – 2:00 P.M.

Chief Steward Unit 1: Nishant Kashyap

Nishant’s Office Hours: TBA

Chief Steward Unit 2: Peter Graham

Peter’s Office Hours: Tuesdays, 9:30 – 11:30 A.M. – A.M.

Chief Steward Unit 3: Kezhuan Gu

Office Hours: Fridays, 3 P.M. – 5:00 P.M.

Benefits and Advocacy Officer: Zobia Jawed

Zobia’s Office Hours: Tuesdays, 12:30 P.M. – 2:30 P.M.

Equity Officer: Shirleen Datt

Shirleen’s Office Hours: TBA

Health and Safety Officer: Arghyadeep Sarkar

Arghyadeep’s Office Hours: TBA

International Officer: Avijit Mallick

Avijit’s Office Hours: Fridays, 11:00 A.M. – 1:00 P.M.

Undergraduate Officer: Mrinal Tiwari

Political Action Committee (Co-Chairs): Mollie McGuire & Ben Owens

For an overview of the responsibilities associated with each position, please click here.

CUPE 3906 Staff

Senior Staff Representative: Nancy MacBain (on leave)

Staff Representative: Brad Walchuk

Staff Representative (term): Mary Ellen Campbell

Administrative Coordinator: Francesca Brugnano

Trustees

2016-2019: Alexander Qian

2018-2019: Janet Pierce

2018-2020: Tuoya Wu

 


If you are interested in joining the Executive Committee, please contact us for information on current or upcoming vacancies and how to run. There are also 3 Trustees who perform an audit of the Local’s finances once a year.

To see the list of current Departmental Stewards, please refer to this page.

To get involved through joining one of our committees and/or working groups, please go to this page.